Fenyőszörp - hóolvadással (VKF 34)
- Friss fenyő hajtások, esetleg friss zöld fenyőtobozok
- cukor
A tetejére kerül egy réteg cukor és jó szorosan lezárjuk.
Ha meleg, napos helyre tesszük, az olvadási folyamat még gyorsabb!
Tavaly tavasszal Nepálban jártunk, ahonnét -természetesen - soksok fűszert, konzervet, gasztro érdekességet hoztunk. Ezek egyike a sós citrom, amire Sá annyira rákattant, hogy muszáj volt itthon reprodukálni. A recept teljes siker, talán jobb mint az eredeti. Lássuk, mi kell hozzá:
A szeleteket a nedves sóval együtt üvegekbe töltjük. (a lenti képen bal oldalt az eredeti üveg)
Az üvegeket lezárjuk. Pár hét érlelés után a ciromlé teljesen feloldja a sót, és egy sűrű "sószirup" képződik. Innentől már fogyasztható, de igazából bármeddig eláll.

Figyelem! Fűszerként használjuk, mert borzasztóan intenzív sós-savanyú ízbombát kapunk! Halakhoz, mártásokhoz elég csak egy pici darabka. Bááár... előfordul, hogy Sá fomabontó módon vajaskenyérre szeleteli. Teljesen rá lehet kattanni.
Szép napot!
Read more...
A hétvégén a szüleimnél voltunk, és a mamánál szedtünk egy csomó paradicsomot, cseresznyepaprikát, zöldparadicsomot, és tököt. Még aznap délután vettünk hozzá káposztát, uborkát, és Sá este legyalulta az összeset, mivel a csalamádénak 24 órát sóban kell állnia. (A tököt is legyalulta, de azt fagyasztóba tettem) A levet találomra készitettük, mert eddig még sosem romlott meg. :) Ma pedig második felvonásként összevágtam 2 kiló hagymát, és vagy 8 kiló paprika-paradicsomot (hámozva), és összedobtam 10 üveg lecsót télire! Recept, hogy jövőre már keresni se kelljen:
A hagymát a zsíron megpirítjuk. A paradicsomot forró vízbe dobva lehámozzuk, majd szeleteljük. A zöldpaprikát csíkokra vágjuk (a karikázás itt nem praktikus, mert az üvegbe töltve sok holt tér keletkezik!) majd forró vízfürdőbe dobva pár percig főzzük.
A zsírban sült hagymára dobjuk a felszeletelt paradicsomot, paprikát, összeforraljuk, majd belekeverve a só-cukor mennyiséget forrón üvegekbe töltjük. Kihűlésig dunsztba tesszük, ezalatt a lecsó készre fő. Teljesen konyhakész, csak melegíteni kell!
© Free Blogger Templates Blogger Theme II by Ourblogtemplates.com 2008
Back to TOP